Erdoğan’ın bir sözü yetti! Türkiye rekora koşuyor

Erdoğan başlattığı istihdam seferberliği karşılık buldu. Şubat aynın ilk 20 gününde 103 bin artı istihdam sağlandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan ile iki ülke arasındaki sosyal güvenlik anlaşması imza törenine katıldı.

20 GÜNDE 103 BİN İSTİHDAM

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla başlayan İstihdam seferberliği ilgili olarak son rakamları açıklayan Müezzinoğlu, istihdamların Şubat ayı başı itibariyle kurulan sistemle günlük hangi ilde hangi iş veren ne kadar artı istihdam sağladı bunu takip edebiliyoruz. Son yaptığımız değerlendirmede 1-20 Şubat tarihleri arasında 103 bin artı istihdam sağlandı. Bu rakamın Şubat sonu itibariyle 150 bin olmasını bekliyoruz. Bu rakamlar bizim günlük sisteme düşen rakamlardır resmi rakamları 25 Şubat sabahı vereceğiz. Orada hangi kurum ne kadar almış net olarak göreceğiz.
YIL SONUNA KADAR 2 MİLYONA YAKIN İSTİHDAM

Şuanda rakamlar beklediğimizden daha iyi durumda. Şubat ayının tahmini rakamı 150 bin ve 2017’de hedefimiz asgari 1,5 milyon. Bu anlamda ilk gelen rakamlar bizi istediğimiz hedefe ulaştırabilecek şekilde duruyor. Bu rakamlarla beraber 2016 yılı hedefimizde olan ve eksi 500 bin olarak kalan istihdam hedefimizde artık olarak bu yıl içinde tamamlamış olacağız

kaynak: haber7

Related posts

Leave a Comment